ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درخواست مشخص شدن تعطیلات رسمی/قمری
نویسنده پیام
royasaz آفلاین
در حال پیشرفت
**

اعتبار: 0
ارسال: #1
درخواست مشخص شدن تعطیلات رسمی/قمری
درخواستی تابعی مبنی بر اینکه یک تاریخ مورد نظر آیا تعطیل میباشد یا خیر همانند تابعی که کبیسه بودن سال را مشخص میکنه
البته در نوضیح باید بگویم به کمک توابع خود اکتیوکس توانسته ام تعطیلات جمعه را مشخص نماید به این صورت که اگر نام روز هفته جمعه بود تعطیل اعلام کند به کمک تابع مناسبت تاریخی توانستم مناسبتهایی که داخل آن کلمه تعطیل ذکر شده است را مشخص نمایم ولی متاسفانه تنها برای چهارروز اول عید کلمه تعطیل قید شده بود در کل اگر تنها کلمه تعطیل برای سایر مناسبتهای تاریخی نیز قید میشد مشکل من را تاحدودی حل می کرد همانند "روز طبیعت - تعطیل" یا "عاشورای حسینی- تعطیل"
۱۳ بهمن ۱۳۹۰ ۰۱:۵۴ صبح
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
CPSD Admin آفلاین
مدیر سایت

ارسال: #2
Lightbulb RE: درخواست مشخص شدن تعطیلات رسمی/قمری
سلام

در خصوص تعطیلات , ما در کشور ایران زندگی میکنیم , یکی از کشورهایی که حداقل در تکثر تعطیلات سرآمد هستش , یک بار اعلام میکنیم از این به بعد تولد امامان تعطیل نیست و فقط شهادت تعطیله , فردا نقیض این رو اعلام میکنیم
یک روز در مجلس و دولت جلسه تشکیل میشه در خصوص تعطیل شدن یا نشدن یک بین التعطیلین !!! و الی آخر ....
یک بار ماه رو زود میبینیم و دیگر بار دیر و تا مدتی نامعلوم مناسبتهای قمری رو دچار تزلزل میکنیم

قبلا هم خدمت شما تلویحاً عرض کردم , پذیرش ورود الگوریتم مبدل قمری به PDC منطقی نبود ولی متاسفانه این امر به اشتباه رخ داد

متاسفانه اینگونه درخواستهایی رو با توجه به اینکه فاقد صحت در الگوریتمها خواهند بود اجرا نخواهم کرد , ضمن اینکه ترجیح میدم وارد یک لوپ چرخشی و کاملاً ناپایدار هم نشم

الگوریتم کامپیوتری بنده قابلیت تطابق با شیوه تاریخ گذاری روزهای تعطیل موجود در ایران رو نداره ( یا به بیانی شفاف تر , از عهده بنده ساخته نیست Shy )

با توجه به توضیحات فوق , اضافه شدن کلمه تعطیل در انتهای رویدادها هم کارساز نخواهد بود

ولیکن در یک راهکار که در کلیه سیستمهای معتبر هم به اونها اشاره میشه , شما در داخل سیستمهاتون اقدام به ایجاد یک جدول کاری کنید و مناسبتهای خودتون رو در داخل اون متناسب با شرکتتون درج کنید

فرضا در یک شرکت ممکنه روزهای پنجشنبه و جمعه همیشه تعطیل باشه , برخی روزهای تعطیل رو به صورت کاری در نظر گرفته باشند و الی آخر ( فرضا سیستمهای پی ام الزاماً باید جدول تاریخ داخلی داشت باشند )
قبلا در این خصوص به تفصیل توضیح داده بودم

پس نتیجه گیری نهایی : درخواست شما قابلیت افزوده شدن به این مبدل تاریخ رو نخواهد داشت

متاسفم

موفق باشید

درگاه : وب سايت | فروشگاه | وبلاگ
۱۳ بهمن ۱۳۹۰ ۰۹:۱۳ صبح
مشاهده‌ی وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
royasaz آفلاین
در حال پیشرفت
**

ارسال: #3
RE: درخواست مشخص شدن تعطیلات رسمی/قمری
(۱۳ بهمن ۱۳۹۰ ۰۹:۱۳ صبح)CPSD Admin نوشته است:  
سلام

قبلا هم خدمت شما تلویحاً عرض کردم , پذیرش ورود الگوریتم مبدل قمری به PDC منطقی نبود ولی متاسفانه این امر به اشتباه رخ داد

باز هم سلام و با جسارت دیگر یک درخواست ناشیانه دیگری هم داشتم ...

و اون اینه حال که این امر اشتباه رخ داده با تابع
MyVar.RetriveCalendarEvent(ttt, True)
مناسب هجری قمری اعلام میگردد حال یک آرگمان دیگه به اون اضافه بشه و اون "1+ یا 1- " است این ارگمان په کار میکنه هیچی اگر ماه یک روز دیرتر در آمد از تاریخ مورد نظر با 1- متاسبت قمری را یک روز عقبتر اعلام و اگر جلوتر در آمد با 1+ یک روز چلوتر اعلام نماید و اگر هم در نمیاد که نیامد اصلا اعلام نکنه ..
میدانم که این ????? خواسته ای است که داده شده ولی اگر چنین میشد در صورت عقب جلو شدن تاریخ قمری نیاز به بروز رسانی اکتیوکس نیست برنامه نویس یا کاربر خود میتواند آن را تنظیم نماید
.... اینبار با جسارت تمام این خواسته را اعلام کردن امیدوارم باعث تکدر خاطر شما نشده باشم"

?????? - , ویرایش شد CPSD Admin
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ بهمن ۱۳۹۰، توسط royasaz.)
۱۴ بهمن ۱۳۹۰ ۰۲:۴۳ صبح
CPSD Admin آفلاین
مدیر سایت

ارسال: #4
با سلام

در ابتدا در خصوص بخشهای ویرایش شده که به ؟؟؟؟؟ تغییر یافت : اون جمله خاص مربوط به وینستون چرچیل بوده و دارای یک مفهوم کلی هستش و در جایگاه مناسب خودش قابلیت کاربرد داره , ولی در اینجا جایگاه چندانی نداره پس لطفا به کار برده نشه .

در خصوص مورد مطرح شده دوم , این راهکار اولین راهکاری هست که یه ذهن میرسه ولی یک سئوال شما از شما دارم , آیا شما میدونید فرضا در سال 1384 چه بر سر این تقدم و تاخرها اومد و یا فرضا در سال 1380 آیا اصلا تقدم و تاخری وجود اومد و یا در سال 1393 چه خواهد شد و یا .....
به زبانی دیگه کاربرد این کم و زیاد کردنها درهمون سالی خواهد بود که شما در داخل اون قرار دارید , در یک راهکار ساده ( بدون اضافه کردن یک متغیر به داخل هسته این اکتیو ایکس ) این امر توسط خود برنامه نویس نهایی هم امکان پذیره :

از طریق تابع محاسبه تفاضل/جمع اقدام به اضافه کردن و یا کم نمودن عدد مورد نظر ار خروج کنه

دوست من , این احتمال وحود داره که حتی در نسخه آتی , مبحث تبدیل تاریخ قمری به طور کامل از داخل این اکتیو ایکس حذف بشه , بر همین اساس هیچگونه سرمایه گذاری زمانی بر روی این بخش انجام نخواهد گرفت و به تبع اون درخواستهای کاربران در خصوص ایجاد قابلیت جدید در این قسمت ( تاریخ قمری ) , با موافقت مواجه نخواهد شد

یک قانون کلی وجود داره , وقتی که کاری رو بیشتر انجام بدی , باید یک کار دیگه رو کمتر انجام بدی

شاید در آینده شاهد عرضه نسخه سه مبدل تاریخ شمسی Persian Date Converter باشیم , به امید خدا در صورت رفع یک گلوگاه اصلی ( و دشوار ) شاهد اضافه شدن امکانی در داخل این محصول خواهیم بود , که در حیطه مبدلهای تاریخ شمسی , خصوصا در داخل محیط اکسس , هم خواسته جمعی بسیاری افراد بوده و هم اینکه تاکنون نمونه مشابه سازگار نداشته !

منطقی نیست زمانم رو بر روی یک مورد کم کاربرد صرف کنم و در قبل اون از امری دیگه باز بمونم

راهکار برون سیستمی رو خدمتتون عرض کردم از اون طریق میتونید مشکل رو حل کنید ( البته اگر فکر میکنید اون راه حلتون هم مشکل گشا خواهد بود )

موفق باشید Smile

درگاه : وب سايت | فروشگاه | وبلاگ
۱۴ بهمن ۱۳۹۰ ۰۹:۱۵ صبح
مشاهده‌ی وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر نقل قول این ارسال در یک پاسخ
royasaz آفلاین
در حال پیشرفت
**

ارسال: #5
گویا من جمله خاص مربوط به وینستون چرچیل را درست درک نکردم و همواره درجای نامتاسب استفاده ماکنم همانند سای ضرب المثل هایم ولی در عوض این جمله....

یک قانون کلی وجود داره , وقتی که کاری رو بیشتر انجام بدی , باید یک کار دیگه رو کمتر انجام بدی

بسیار قابل فهم درک بود و جوابم را کاملا گرفتم و خوبی مباحسه با شما همینه حال همینجا کمال تشکر ئ عذرخواهی از تکدر خاطر شما را دارم و این بحث همینجا نتیجه گیری و مفید اعلام میکنم. پایان
۱۴ بهمن ۱۳۹۰ ۰۲:۴۲ عصر
ارسال پاسخ 

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نمایش مناسبتهای قمری در تقويم بازشونده / PopUp royasaz 1 17,662 ۱۸ آبان ۱۳۹۰ ۰۶:۲۷ عصر
آخرین ارسال: CPSD Admin

پرش به انجمن:

‍CPSD.ir Website

وب سايت      |      وبلاگ      |      فروشگاه

Center Point SD - Software Developer

Yaldex PopUp