فروم تخصصی - پشتیبانی CPSD
ویدئوی آموزش استفاده از مبدل تاریخ شمسی PDC - بخش اول - نسخه‌ی قابل چاپ

+- فروم تخصصی - پشتیبانی CPSD (http://cpsd.ir/forum)
+-- انجمن: محصولات (/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: رایگان (/forumdisplay.php?fid=6)
+---- انجمن: PDC - Persian Date Converter (/forumdisplay.php?fid=5)
+----- انجمن: مقالات و مثال های آموزشی مرتبط با PDC - Persian Date Converter (/forumdisplay.php?fid=19)
+----- موضوع: ویدئوی آموزش استفاده از مبدل تاریخ شمسی PDC - بخش اول (/showthread.php?tid=316)

ویدئوی آموزش استفاده از مبدل تاریخ شمسی PDC - بخش اول - CPSD Admin - ۲۹ اسفند ۱۳۹۱ ۰۳:۴۳ عصر

[تصویر:  PDCVideos_1.png]

ضمن سلام

در این ویدئوی 12 دقیقه ای , شما میتونید با مبانی اصلی استفاده از مبدل تاریخ شمسی Persian Date Converter آشنا بشید

در بخش اول این ویدئو نیم نگاهی خواهیم داشت به نحوه کد نویسی در محیط VBA اکسس

در این ویدئو شما با اصول اولیه استفاده از اکتیو ایکس مذکور آشنا خواهید شد

لینک دانلود مستقیم ( کلیک کنید )

لینک دانلود اشتراکی

RE: ویدئوی آموزش استفاده از مبدل تاریخ شمسی PDC - بخش اول - kheiri - ۴ خرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۵۲ صبح

با عرض سلام وخسته نباشید؛

لطفا توضیح بدید این ماژول رو چه جوری تو اکسس راه بیاندازیم که توابعش به توابع اکسس اضافه بشن؟ و بتونیم تو اکسس ازشون استفاده کنیم.

RE: ویدئوی آموزش استفاده از مبدل تاریخ شمسی PDC - بخش اول - CPSD Admin - ۴ خرداد ۱۳۹۲ ۰۵:۴۶ عصر

سلام دوست گرامی

در قسمت اول این ویدئو نحوه ایجاد توابع در داخل اکسس توضیح داده شده است

بعد ار این مرحله , به همان گونه ای که از توابع داخلی اکسس استفاده میکنید , میتوانید از این توابع تعریف شده نیز استفاده نمایید

امیدوارم به زودی با آماده سازی بخش دوم این ویدئوی آموزشی , توضیحات عملی را نیز مشاهده کنید

موفق باشید

RE: ویدئوی آموزش استفاده از مبدل تاریخ شمسی PDC - بخش اول - aminmp - ۱۴ تير ۱۳۹۲ ۰۳:۴۸ عصر

سلام
واقعا خسته نباشيد كارتون عاليه و اميدواريم ادامه بدين
خيلي مشتاقم ويدئوي دوم شما رو زود تر ببينم و استفاده كنم

با تشكر فراوان از زحماتتون كه به ارتقاي سطح دانش عمومي كمك مي كنين.

RE: ویدئوی آموزش استفاده از مبدل تاریخ شمسی PDC - بخش اول - CPSD Admin - ۱۴ تير ۱۳۹۲ ۱۰:۰۰ عصر

ضمن سلام

امیدوارم بتونم در آینده ای نه چندان دور بخش دوم این ویدئو رو آماده کنم

موفق باشید

RE: ویدئوی آموزش استفاده از مبدل تاریخ شمسی PDC - بخش اول - alisaki - ۲۸ مهر ۱۳۹۲ ۱۱:۱۹ عصر

باسلام و دعای خیر

آقا خدا پدرتو بیامرزه-من واقعا از این حرکت شما سپاسگذارم به صورت عملی جهت کار واقعی ازش استفاده کردم-ممنون بازم

RE: ویدئوی آموزش استفاده از مبدل تاریخ شمسی PDC - بخش اول - abdoreza57 - ۲۰ دي ۱۳۹۲ ۰۹:۲۹ عصر

سلام

ضمن عرض ادب و ارادت خدمت استاد پیروزمهر عزیز

ظاهرا بخش دوم این ویدئو در بر گیرنده مطالب جزئی تری باشه !
ضمنا ارائه این قسمت گویا داره از یاد میره ...

در هر صورت این مدیا را من همون اول دانلود کردم ، باور بفرمایید چند بار تا حالا مشاهده کردم بازم برام تازگی داره !

امیدوارم اون بخشی که وعده دادید به زودی تهیه میشه هم ارائه فرمایید

خدا نگهدار

RE: ویدئوی آموزش استفاده از مبدل تاریخ شمسی PDC - بخش اول - CPSD Admin - ۲۱ دي ۱۳۹۲ ۰۶:۳۷ عصر

سلام دوست من

باور بفرمایید چند مشکل خیلی پیش و پا افتاده به وجود اومده .

1 - میکروفونم ، سیمش قطعی پیدا کرده Huh
2 - حس و انگیزه درست کردنش رو ندارم ( میکروفون رو عرض میکنم ) Sleepy
3 - پول هم ندارم برای خرید میکروفون جدید Big GrinExclamationBlush
4 - چشم

( دو تای اول رو جدی گفتم ؛ سومی شوخی بود و چهارمی هم وظیفه )

خدا بخواد عید امسال چند تغییر اساسی داریم :

1 - اینترفیس سایت کلا تغییر داره پیدا میکنه ( بخش زیادی از اون به انجام رسیده )
2 - نسخه سوم مبدل تاریخ شمسی عرضه میشه ( در مراحل نهایی تست کاری هستش )
3 - نسخه دوم قفل نرم افزاری TKP عرض میشه
4 - به احتمال زیاد فروم CPSD حذف میشه و یا اینکه روال کاری اون متمایز خواهد شد
و به جهت جایگزینی اون , احتمالا از یک CMS دیگه استفاده خواهد شد

Idea فقط خواستم که خدمتتون عرض کنم : خیر فراموش نشده ، یک مقدار اولویت بندی کارها تغییر کرده همین و بس ( جدای از سه دلیل پیش و پا افتاده ابتدایی )

موفق باشید

RE: ویدئوی آموزش استفاده از مبدل تاریخ شمسی PDC - بخش اول - sam5154 - ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۳ ۰۷:۲۴ عصر

سلام
اول از همه چی بگم که من تا حالا VBA بلند نبودم و به خاطر نیازی که تو محل کارم پیش اومد همزمان، یه دیتابیس اکسس ساختم و VBA رو تیکه تیکه بنا به نیاز یاد گرفتم. بنابراین اگه سوالم خیلی پیش پا افتاده است ببخشید.
من تونستم که به خوبی از این توابع توی کارم استفاده کنم، اما الان این مشکل رو دارم که باید این دیتابیس روی دستگاه های دیگه هم استفاده کنم، و چون اونها این ماژول رو نصب نکردن، مشکل دارن. راهی هست که بشه کتابخانه های مورد نیاز رو به خود فایل اکسس اصافه کنم؟

RE: ویدئوی آموزش استفاده از مبدل تاریخ شمسی PDC - بخش اول - CPSD Admin - ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۳ ۱۲:۵۹ عصر

سلام sam5154

از ورود شما به تالار سپاس گزارم

در خصوص سئوالتون ، شما نياز به استفاده از برنامه هاي ستاپ ساز داريد كه نمونه اي از اين آموزش رو ميتونيد در لينك زير ملاحظه كنيد

آموزش Tarma Quick Install , ساده و کاربردی

كدينگ مورد نياز شما در داخل اكتيو ايكس وجود داره و كدهاي موجود در داخل فايلهاي اكسس خودتون تنها كدهاي سفارشيتون و يا كدهاي اتصال به اكتيو ايكس هستند

با توجه به همين توضيحات وجود داشتن و رجيستر شدن اين اكتيو ايكس بر روي كامپيوترهاي كاربران الزامي هستش

پي نوشت : سوالتون رو در داخل تاپيكي غير مرتبط مطرح فرموديد ، لطفا يا در داخل تاپيكهاي مرتبط سئوالات رو مطرح بفرماييد و يا اقدام به ايجاد يك تاپيك جديد در تالار مرتبط با خود سئوال ، كنيد

از توجه و همكاري شما ممنونم